کمیته برنامه ریزی درسی 

         ( Curriculum Planning )

 

دبیر کمیته: مرضیه شایسته فرد

درجه علمی: دکتری تخصصی پرستاری

مرتبه علمی: استادیار

CV

پست الکترونیکی
marziehshayestehfard@gmail.com 

 اعضای گروه:

 

اهداف و وظایف:

1- تدوین شیوه نامه و فلوچارت جهت نظام مدیریت برنامه های درسی برای برنامه های در حال اجرا

2- تدوین شیوه نامه های مدیریت برنامه ریزی درسی  (روش های یاددهی یادگیری، سازماندهی محتوا، استراتژی های آموزشی، تدوین طرح دوره و طرح درس در کلیه عرصه های آموزشی،  روش ارزشیابی و...) و پایش و نظارت بر اجرا

3- همکاری برای ارتقای کیفیت آموزش های ارائه شده در کلیه عرصه های آموزش ( اعم از مرکز مهارت بالینی، آموزش های ارائه شده در مرکز آموزش مجازی، آموزش مداوم و... )

4- ارائه مشاوره و مشارکت در تدوین و بازنگری برنامه های درسی

5- تشویق و نظارت بر به کارگیری روش های یادگیری فعال در عرصه های آموزشی مرتبط

6- شناسایی نیازهای اساتید و دانشکده در زمینه برنامه ریزی درسی حضوری و مجازی

7- اجرای فرایند مدیریت برنامه درسی در دانشکده با تمرکز بر آموزش  حضوری و مجازی

8- ارتقای دانش برنامه ریزی درسی در میان اعضای هیات علمی دانشگاه

9- بررسی اصلاحات برنامه های درسی قبل از اجرا

10- پیگیری برنامه های آموزشی (نظری، بالینی) هر ترم و دریافت یک نسخه طرح دوره و طرح درس از نمایندگان گروه های آموزشی

11- بررسی طرح درس و طرح دوره از نظر مطابقت با کوریکولوم پس از تایید مدیر گروه مربوطه

12- دریافت فرم تکمیل شده پایش طرح درس و طرح دوره از گروه های آموزشی (مورد تایید مدیران گروه ها) در آغاز هر نیمسال تحصیلی و ارائه به دفتر توسعه آموزش دانشکده

13- تهیه جدول دروس نظری و بالینی اساتید گروه بر اساس تعداد جلسات و ارائه به دفتر توسعه آموزش دانشکده

14- تهیه آمار طرح دوره و طرح درس های نظری و بالینی با تعیین مسئول درس و ارائه به دفتر توسعه آموزش دانشکده

15- بررسی و کنترل صحت طرح درس و طرح دوره های بارگزاری شده در وبسایت دانشکده و پیگیری انجام اصلاحات از نمایندگان گروه های آموزشی

16- تشکیل جلسات درون کمیته ای، همفکری با اعضای کمیته و برنامه ریزی در خصوص رفع چالش ها

17- همکاری با سایر کمیته های دفتر توسعه

18- حضور و مشارکت فعال در برنامه های دفتر توسعه آموزش دانشکده

 
برنامه عملیاتی فعالیت های کمیته
   
آخرین بروز رسانی : 1403/05/17