تاریخچه:  

این دانشکده به یاری خداوند در سال 1344 تحت عنوان آموزشکده پرستاری فعالیت خود را آغاز کرده و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بدنبال ادغام چند مدرسه پرستاری و آموزشکده بهیاری ( آموزشکده پرستاری 17 شهریور، آموزشکده پرستاری مهرزاد، آموزشکده بهداشت و آموزشگاه بهیاری گیلک ) فعالیت خود را از ابتدا تحت عنوان مجموعه آموزشی و سپس دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی ادامه داده است.

از سال 1369 این دانشکده مبادرت به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته آموزش پرستاری با گرایش های داخلی-جراحی، کودکان، روانپرستاری و بهداشت جامعه نموده و تا کنون 28 دوره دانشجو در این رشته پذیرفته شده اند. از سال 1387 بر اساس مجوزهای صادره از وزارت بهداشت رشته کارشناسی ارشد پرستاری مراقبتهای ویژه تأسیس شده است. این دانشکده از مهر 1393 در چهار رشته پرستاری داخلی-جراحی، پرستاری کودکان، پرستاری سلامت جامعه و آموزش مامایی به تربیت دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مشغول می باشد. همچنین دانشکده موفق گردید پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت در سال 1396 در مقطع دکتری پرستاری دانشجو جذب نماید که تا کنون دو دوره برگزار گردید. 

با توجه به توانمندی های موجود در این دانشکده بر اساس آخرین رتبه بندی این دانشکده در آموزش پرستاری رتبه هفتم و در آموزش مامایی رتبه ششم را اخذ نموده است.

رشته ها و مقاطع تحصیلی موجود در دانشکده ، آمار دانش آموختگان و دانشجویان در حال تحصیل به شرح ذیل است.

امید است به یاری خداوند و با پشتکار و تلاش همه جانبه دانشجویان، دانش آموختگان و اعضاء محترم هیئت علمی و همکاران ارجمند این دانشکده در جهت ارتقاء علمی این کشور شاهد موفقیت های روز افزون باشیم.
 


آخرین بروز رسانی : 05 آبان 1400